elko
21 اسفند 1401 - 14:43

پیروزی‌های امروز به دلیل استقامت بی‌بدیل ملت ایران است

فرمانده کل سپاه ایمان و استقامت را راز جاودانگی شهدا دانست و گفت: سالی که گذشت، سال ایستادگی و حضور مردم در صحنه، دشمن را مأیوس کرد و پیروزی‌های امروز به دلیل استقامت بی‌بدیل ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بدر و خیبر که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد با تبریک ایام ماه شعبان اظهار داشت: آذربایجان مهد میلاد باکری‌ها و آوردگاه رزم کاظمی‌ها و شوشتری‌ها و هزاران فرمانده رزمنده شهید گلگون‌کفن است و برای بنده افتخار است که در ایام پایان سال در خدمت این مردم هستم.

سردار سلامی با تقدیر از ایستادگی مثال زدنی ملت ایران در مقابل دشمنان گفت: سالی که گذشت، سال ایستادگی مردم ایران در مقابل دشمنان بود و حضور مردم در صحنه، دشمن را مأیوس کرد.

فرمانده کل سپاه افزود: اینکه هرساله از شکوه مقاومت این شهیدان تجلیل می‌کنیم و این ایام همواره رایحه دل‌انگیز شهدای بدر و خیبر مشام زنده‌دلان را نوازش می‌دهد، علتش عزتی است که خدای متعال در نام این شهدا قرار داده است و هرساله زنده بودن این شهدا را به ما گوشزد می‌کند.

وی راز عزت و جاودانگی شهیدان را یقین آن‌ها دانست و تاکید کرد: همانگونه که در فرمایشات مقام معظم رهبری درباره شهدا و به‌خصوص شهید باکری جلوه‌گر بود، شهدا جلوه‌های عرفانی و ملکوتی را به تصویر کشیدند که نشان از یقین و ایمان آن‌ها دارد.

سرلشکر سلامی با اشاره به شهدای عملیات‌های بدر و خیبر افزود: شهید باکری را همگان به عنوان شخصی مودب با تواضع و باتقوا می‌شناختند و این شهید بر قله فضیلت‌ها ایستاده بود و در تواضع و فروتنی یک پهلوان نامدار بود، و در پذیرش خطر پیشتاز بود.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: پذیرش خطر و پیشگام بودن در همه میادین از خصوصیات فرماندهان اسلام است و همانگونه که سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی فرمود فرماندهان دفاع مقدس اول خود پیشتاز در میادین خطر می‌شدند و به سربازان امید و روحیه می‌دادند.

وی با اشاره به فشار بی سابقه و دشمنی‌های دامنه‌دار علیه ملت ایران افزود: این حجم از دشمنی و فشار در طول تاریخ بشر بی سابقه است، و اگر تنها یکی از عملیات‌های متعدد دشمنان در طول این ۴۴ سال، بر علیه هر یک از کشورهای قدرتمند دنیا انجام می‌گرفت آن کشور و نظام را از هم می‌پاشید، اما به دلیل ایمان و استقامت مردم و جانفشانی شهدا امروز نام ایران برقله عزت جهان می‌درخشد.

سردار سلامی دلیل استقامت امت را تبعیت از استقامت امام و رهبری دانست و تصریح کرد: استقامت بی بدیل رهبر انقلاب در مقابل حجم سنگین دشمنی‌ها باعث شد تا فرماندهان و سربازان نیز مستحکم و با ایمان شوند و این ایمان و استقامت امام باعث استقامت امت شد.

فرمانده کل سپاه با یادآوری حضور دشمن شکن مردم در صحنه‌های مختلف تاکید کرد: دشمنان بدانند هرچقدر فشارها و دشمنی‌های بیشتر باشد، پاسخ ملت ایران قاطع‌تر و دشمن شکن‌تر خواهد بود و ملتی که ایمان به خدا دارد، از هیچ ابرقدرتی باک ندارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1088399